פרקט – מהפכה בכל בית!

אבי דייזין פרקטים לבית > Blog > פרקט – מהפכה בכל בית!

פרקט – מהפכה בכל בית!

למהפכה שחלה בעיצוב הבית בשני העשורים האחרונים, יש כל מיני סיבות אותן נסקור במאמר זה. זה התחיל מהתפתחות וסקרנות של מעצבי פנים ואדריכלים בארץ, ונגמר בהיחשפות של ישראלים בחו”ל. הם לא נסעו רק לראות את המונה ליזה, היו גם כאלה שביקרו בתערוכות ובכל מיני שווקים נחשבים, ורצו את כל החדש והטוב אצלם בבית וזה כולל פרקט בעיצוב הכי חדשני. המטרה של פרקט באופן כללי, זה לעטוף את הרצפה יותר נכון “להלביש” אותה. ההתייחסות לרצפה הייתה מאז ומעולם נושא לעיצוב. אנשים לא הסתפקו במרצפות שהם קיבלו מהקבלן עם הדירה ובעד תשלום נוסף בחרו באחרות, יקרות יותר. כל בעל בית שרכש דירה מיד שנייה, העניק לה חיים חדשים עם רצפה חדשה, והייתה איזה תקופה ובעיקר במשרדים, ששטיחים מקיר לקיר היו סמל לסטטוס (וגם לאבק יש לומר).

אך מאז שהתפתח עולם הפרקטים בארץ, יש הרבה סוגי פרקט וגם המחירים הם לא אסטרונומיים כמו שהם היו לפני 20 שנה, כל אחד יכול היום להרשות לעצמו לרכוש פרקט לכל הבית.

לדרוך על פרקט חם

הרצפה היא קרה, ותארו לעצמכם איזה קור עושה רצפת שיש (למרות שגם היום בעידן פרקט לכל בית) מככבת בבתי עשירים. כדי להרגיש יותר חמימות בבית, פרקט עושה את העבודה. יותר נעים ללכת עליו מאשר על רצפה חשופה. יש כאלה שפתרו את בעיית הקור עם שטיחים, אבל אלה אומנם יפים, ויש ביניהם מרהיבים ממש, אבל לתחזק שטיחים זו לא מלאכה קלה, ולכן הגיע הפרקט, נחת בישראל במלוא המרץ והספיק עד היום להלביש מיליוני בתים. לראות היום פרקט בבית או במשרד, זה כבר לא הפתעה. ולראות היום בכלל בית מעוצב זה גם כן חלק מהטרנד ששוטף את הארץ של בית מעוצב, לא עוד בית כמו של השכנים ובוחרים גם את הפרקט הכי משובח. פרקט הכי משובח הוא מעץ מלא טבעי.

פרקט לכל משרד

תחזוקה של שטיחים במשרד יכולים לעלות במשכורת טובה למנקה, אבל כאשר לוקחים מעצב פנים, הוא ישר חושב על הדרך הכי נוחה וגם הכי קצרה לתחזק משרד וזה אומר להלביש את הרצפה בכל פרקט שיעשה לה טוב וחם. יש משרדים שנכנסים אליהם הרבה מאוד לקוחות וכאשר בוחרים פרקט למשרד, הוא חייב להיות בעל דרגת שחיקה הכי גבוהה שיש, וזה שונה מבחירת פרקט הביתה שיכול להיות גם בדרגת שחיקה לא מאוד גבוהה. באותה מידה גם פרקט לאולם התעמלות או לאולם של יוגה, לא חייב להיות באותה דרגת שחיקה, זה קשור לשימושיות של המקום, כמה אנשים נמצאים בו, כמה אנשים הולכים על הפרקט ובאיזו תדירות.

Share:

SAKIRA-DESIGN

סקירה דיזיין הינה חנות היבואן הבלעדית של המותג האיטלקי DIVA DIVANI , מותג מערכות ישיבה מעור ומבד באיכות פרימיום.

instagram photos

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support